O nás

PROFIKA Sk s.r.o. 

 

História firmy

Strojárska firma Profika Sk s.r.o. vznikla v roku 2006 ako dcérska spoločnosť českej firmy Profika, výhradného dovozcu obrábacích strojov Hyundai a Hanwha do Českej a Slovenskej republiky.

Prvé obrábacie stroje Hyundai Wia prišli na Slovensko už v roku 1999, vtedy ešte dovážané firmou KOPS s.r.o. Detva, v ktorej ako spoločník pôsobil jeden zo súčasných majiteľov Profika Sk.

Svojím zákazníkom ponúkame široký sortiment CNC strojov s najvyspelejšou technikou, zaručujúce vysokú kvalitu a presnosť. Činnosť našej spoločnosti sa však neobmedzuje len na získavanie a realizáciu dodávok strojov. Samozrejmou súčasťou poskytovania služieb je aj zabezpečovanie záručného a pozáručného servisu, školenia a doškoľovania obsluhy, konzultácie a poradenstvá, vypracovávanie časových štúdií vrátane vypracovania kompletnej technológie obrobku podľa konkrétnych požiadaviek, dodanie náhradných dielov a iného špeciálneho príslušenstva, taktiež predaj a poradenstvo v oblasti náradia s tým, že prioritou sú vždy potreby a spokojnosť našich zákazníkov.

Opodstatnenosťou tohto komplexného poňatie služieb spojených s dodávkou a prevádzkou veľmi presných a výkonných CNC strojov svedčí skutočnosť, že koncom roka 2012 už bolo v Českej a Slovenskej republike v prevádzke viac ako 600 nami dodaných strojov. Najdôležitejšia je však pre nás skutočnosť, že naši zákazníci vyjadrujú svoju spokojnosť nákupom strojov opakovane.

Kvôli rozšíreniu nášho portfólia aktivít sme v decembri 2012 odkúpili divíziu Naradex, ktorá vznikla ako samostatný útvar ZSNP a.s. Žiar nad Hronom. Od vtedy sa zameriavame aj na konštrukciu a výrobu náradia pre lisovne, formy a kokily pre zlievarne a ostatnú strojársku výrobu, kde máme vybudovaný a funkčný systém manažérstva kvality podľa normy STN EN ISO 9001:2015 s každoročným zadefinovaním cieľov kvality.